اندروید O

 

 

چندی پیش گوگل نسخه پیش‌نمایش اندروید O را برای توسعه‌دهندگان عرضه کرد. برخی از وبسایت‌های فناوری نیز این نسخه را دریافت کرده و به بررسی آن پرداخته‌اند. امروز در این مطلب به بررسی تغییرات نسخه بعدی اندروید خواهیم پرداخت و نگاهی به ویژگی‌های مختلف اندروید O پس از نصب بر روی گوشی‌های پیکسل C و نکسوس 5X می‌اندازیم. ظاهرا اندروید O نسبت به نسخه‌های پیشین تغییرات چندانی نداشته است، اما در بررسی امروز، شاهد نکات جذابی خواهید بود. با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

 

مامی کاربران با هر بار ارتقای سیستم‌عامل دستگاه خود، چند هدف مشترک را دنبال می‌کنند. اهدافی از جمله مشاهده پیام‌های خطای کمتر، روان‌تر شدن عملکرد دستگاه و بهبود رابط کاربری آن! سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز به دنبال ارایه به‌روزرسانی هستند که سازگاری بالایی با دستگاه‌ها داشته و به راحتی قابل استفاده باشد. این به‌روزرسانی باید بدون ایجاد هیچ‌گونه مشکلی برای دستگاه، با سخت‌افزار آن هماهنگ شود.

آخرین تغییر بزرگ در ظاهر سیستم‌عامل اندروید، به سال ۲۰۱۴ یعنی زمانی که گوگل اندروید ۵ آب‌نبات چوبی را به عنوان جانشین اندروید ۴.۴ کیت‌کت ارائه کرد، باز می‌گردد. غول جستجو برای این کار، اندی رابین، سازنده اندروید را برکنار کرده و هیروشی لوکهیمر را به جای او برگزید. لوکهیمر هنوز هم در گوگل حضور دارد و طراحی متریالی را که به همراه اندروید ۵ معرفی شد در نسخه‌های بعدی اندروید نیز اعمال می‌کند. به همین دلیل است که اگر از اغلب افراد در مورد نخستین تجربه استفاده‌شان از اندروید O‌ بپرسید اکثرا می‌گویند: «مثل نسخه‌های قبل بود».

 

 


  آموزش اندروید     آموزش برنامه نویسی اندروید    برنامه نویسی اندروید    اندروید استودیو     آموزش اندروید استودیو

تماس با آموزشگاه

جوملا فارسی